بهترین روش برای رهایی ازبوی بد دهان

با جوش شیرین مسواک کنید چون این ماده بو را جذب می‌کند و خواص ضد باکتریایی دارد.کمی جوش شیرین را روی مسواک بریزید و دندان و زبان را مسواک بزنید و تاثیر آن را ببینید.

بعد از هر وعده غذایی از میخک، رازیانه یا هل استفاده کنید. این گیاهان با خواص ضد میکروبی به بوی خوش دهان کمک می‌کنند.کرفس هم برای خوش بو کردن دهان مفید است.

اگر می‌خواهید بعد از خواب دهان بوی بدی ندهد قبل از خواب شبانه کمی عرق نعنا یا برگ نعنا بخورید. پونه هم همین خاصیت را دارد. این دو گیاه روی گوارش و سلامت معده و هضم غذا تاثیر دارند و به همین دلیل مانع ایجاد بوی بد در دهان می‌شوند.

ترکیب انجیر و عسل برای خوشبو شدن دهان یک راهکار ساده خانگی است. در برنامه غذایی صبحانه حتما از عسل و انجیر خشک استفاده کنید.

قهوه نیز باعث خنثی شدن یا کاهش باکتریهایی در دهان می‌شود که فعالیت آنها از عوامل ایجاد بوی ناخوشایند در دهان است. البته نوشیدن زیاد قهوه به دلیل خشکی دهان ممکن است اثر عکس داشته باشد؛ پس در مصرف آن زیاده روی نکنید. آب هم به پاک شدن دندانها و جلوگیری از پوسیدگی آنها کمک می‌کند و هم از خشکی دهان جلوگیری میکند به همین دلیل بوی بد دهان را نیز رفع می‌کند.

/ 0 نظر / 13 بازدید