رژیم های غذایی امروزی و خرابی دندان

“باکتری های دهان و دندان در انسان مدرن به طور قابل توجهی از تنوع کمتری نسبت به جمعیت های تاریخی برخوردار است و تصور می شود این امر به مشکلات مزمن دهان و دیگر بیماری ها در شیوه زندگی بعد از رشد صنعت منتهی شود .”

دانشمندان DNA پلاک دندانی مشخصی از ۳۴ اسکلت انسان ماقبل تاریخ از شمال اروپا را استخراج کردند . آنها تغییر در ماهیت باکتری های دهان و دندان که برای اولین بار در شکارچیان جمعی ماقبل تاریخ بود ، در طول عصر برنز هنگامی که کشاورزی تاسیس شد و سپس قرون وسطی و در نهایت انقلاب صنعتی و پس از آن را بررسی کردند .

دکتر کریستینا آدلر، نویسنده ، در طول مطالعه گفت: “تجزیه و تحلیل ژنتیکی پلاک می تواند یک ثبت قدرتمند جدید از اثرات رژیم غذایی ، تغییرات سلامت و تکامل ژنومی پاتوژن دهان ، به عمق گذشته بوجود آورد .

دهان انسانهای مدرن در شرایط بیماری دائمی هستند

پروفسور کوپر گفت:

” ترکیب باکتری های دهان و دندان به طور قابل توجهی با تحول کشاورزی تغییر کرد ، و دوباره همین امر حدود ۱۵۰ سال پیش نیز اتفاق افتاد. با ورود قند فرآوری شده و آرد در انقلاب صنعتی ، ما می توانیم ببینیم که به طور چشمگیری در باکتری های دهان ما کاهش تنوع ایجاد شده . قند فرآوری شده به پوسیدگی این امکان را می دهد که به صورت زنجیر وارسلطه یابد -. دهان انسان های مدرن اساسا در معرض ابتلا به بیماری های دائم دهان و دندان هستند. “

پروفسور کوپر با پروفسور کیت از دانشگاه آبردین روی این موضوع برای مدت ۱۷ سال مشغول به کار است . یکی از استادان این دانشگاه می گوید : “من پلاکت هایی را که اغلب روی دندان انسان های باستانی یافت می شد را بررسی کرده ام ، آنها توده متراکمی از باکتری های خاص جامد و مواد غذایی بودند ، اما نمی توانستم نوع باکتری را شناسایی کنم. DNA باکتری های باستانی پاسخ واضحی بود.

پروفسور دوبنی توضیح داد که این مطالعه یک پنجره کاملا جدید در مورد نحوه ای که جمعیت های انسانی زندگی می کردند و در گذشته می مردندرا به روی ما باز می کند. اگر ما تاریخ واقعی ژنتیکی بیماری هایی را که هنوز هم تا به امروز انسان ها از آنها رنج می برند را می دانستیم ، دانشمندان بهتر می توانستند آنها را درک کنند ، و حتی می توانستند آنها را به طور موثر درمان کنند .

او اضافه کرد : ” قادر بودن به پیگیری آنها از طریق زمان ،یافته های عظیمی برای درک ریشه و سابقه سلامت انسان به همراه دارد – سابقه ثبت های باستان شناسان را برای پزشکان مدرن روز و ژنتیک بسیار متناسب و مهم می کند ” .

در یک مقاله منتشر شده در مجله طبیعت ژنتیک ، نویسندگان نوشتند که “اکوسیستم میکروبیوتیک دهان انسان های مدرن به طور قابل توجهی دارای تنوع کمتری نسبت به جمعیت های تاریخی است ، که ممکن است باعث شود که افراد دچار بیماری های مزمن دهان (و دیگر بیماری ها) در شیوه زندگی فراصنعتی شان شوند.

” این نتیجه گیری تنها تا سال ۲۰۰۷ نبود که تیم بتواند سطح پیش زمینه آلودگی باکتریایی را به درستی کنترل کند. این امر زمانی ممکن شد که آزمایشگاه های فوق العاده استرلیزه ACAD و محیط های ضد عفونی شده و ابزار دقیق در دسترس قرار گرفت.

دانشمندان در حال حاضر در حال گسترش مطالعات خود از لحاظ جغرافیایی و زمانی ، و از جمله گونه های دیگر، مانند نئاندرتال ها هستند .

شواهدی وجود دارد که ۶۵۰۰ سال پیش در دندانپزشکی از موم زنبور استفاده می شده ، دانشمندان مرکز بین المللی فیزیک نظری ، ایتالیا ، در مجله طبیعت ژنتیک در ۱۹سپتامبر سال ۲۰۱۲ کشف این مورد را مطرح کردند.

/ 1 نظر / 6 بازدید
تبادل لینکwww.linc.ir

تبادل لینک هوشمند - با یک کلیک وبلاگتان را ثبت کرده و شاهد افزایش بازدیدکنندگان وبلاگتان باشید.