پی آر پی جایگزین بوتاکس است؟

اینکه می گویند تزریق PRP همان سلول‌های بنیادی است درست است ؟ [همه چیز درباره PRP]

خیر. تزریق PRP، با تزریق سلول‌های بنیادی فرق دارد . تزریق سلول‌های بنیادی (از جمله سلول‌های فیبروبلاست که در جوانسازی پوست استفاده می‌شوند و یا سلولهای بنیادی فولیکول مو) فقط در مراکز تحقیقاتی دانشگاهی معتبر و با تجهیزات استاندارد و پیشرفته انجام می‌شود. اما پلاکت‌ها اجسام کروی یا بیضوی‌شکل کوچکی هستند که از قطعه‌قطعه شدن سلول‌های بزرگ در مغزاستخوان حاصل می‌شوند و اصلا جزو سلولها به‌‌شمار نمی‌روند که به یک یا چند رده سلولی دیگر تمایز یابد چون اصولا پلاکت سلول نیست که هسته داشته باشد و بتواند تقسیم شود، بنابراین نمی تواند سلول بنیادی باشد!!. قطعا این روش با تزریق سلول‌های بنیادی فولیکول مو که فقط در مراکز معتبر و برجسته دنیا و فقط در یک مرکز تحقیقاتی در ایران آن هم در فاز حیوانی در حال انجام است، کاملا تفاوت دارد در حالی که متاسفانه تعدادی از مراکز از عبارت «سلول‌های بنیادی» برای عوام‌فریبی استفاده‌می‌کنند. بیماران محترم باید توجه کنند که فریب این عبارت‌ها را نخورند و کاری نکنند که پشیمانی به‌دنبال داشته باشد

 آیا کسانی هم هستند که مجاز به استفاده از این روش نباشند ؟

با توجه به اینکه تاکنون مطالعه‌های کلینیکی اندکی درمورد کاربرد PRPدر جوانسازی پوست منتشر شده‌ نمی توان اظهارنظر کرد. البته بیماران با اختلالات پلاکتی، عفونت در محل موردنظر، بیماری‌های تب‌دار، بیماری‌های کبدی مزمن و کسانی که تحت درمان با داروهای ضدانعقادی هستند، مجاز به استفاده از این روش نیستند.

هزینه این کار چقدر است ؟
خیلی متفاوت است.هیچ کنترلی هم روی آن نیست. بسته به کیتی که استفاده می کنند از ۳۰۰ هزارتومان تا یک میلیون و نیم حتی دو میلیون هم می گیرند که باید نظارت شود.

/ 2 نظر / 9 بازدید
ملت بلاگ

با ياري حق تعالي و سپاس از تيم قدرتمند ملت بلاگ و به شکرانه سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملي و جهاد مديريتي توانستيم با افتخار سرويسي در خور شأن ملت ايران در جهت هر چه شکوفا شدن فرهنگ غني و بي بديل فارسي زبانان در سراسر دنيا بنا نهيم و به خود مي باليم که ميزبان ملت ايران در امر وبلاگ نويسي هستيم.

مهشيد

سلام وبلاگ شما را ديدم قالب ومطالب قشنگي داشت براي افزايش بازديد وبلاگت مي توني به آدرس زير ثبتش کني تا منم بتونم هر روز بهت سر بزنم محلي که وبلاگتو ثبت مي کني بزرگترين دايرکتوري وبلاگ نويسان است و فوق العاده پر بازديد.