دلیل ابتدا به سرطان پروستات

مطالعات نشان می دهد دو ژن معیوب BRCA1 و BRCA2 که در بروز سرطان سینه و سرطان تخمدان دخیل هستند، در افزایش ریسک ابتلا به سرطان پروستات نیز دخیلند.

  • · رژیم غذایی. مطالعات نشان می دهد داشتن رژیم غذایی مدیترانه ای شانس ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد. هم چنین سبوس، سلنیوم و چای سبز نیز در کاهش ریسک ابتلا نقش دارند. مطالعات همچنین نشان می دهد که رژیم غذایی مملو از سبزیجات ومیوه جات، و کاهش میزان مصرف گوشت نیز می تواند در نحوه رفتار سلول ها تغییر ایجاد کرده و روند پیشروی سرطان را تغییر دهد.

کمبود ویتامین دی و مصرف زیاد گوشت قرمز نیز شانس ابتلا به سرطان پروستات را افزایش می دهد.

  • · داروهای مصرفی. مطالعات حاکی از آن است که میان مصرف روزانه داروهای ضد التهابی و ابتلا به سرطان پروستات رابطه وجود دارد. استاتین ها که برای پایین آوردن کلسترول تجویز می شوند نیز شانس ابتلای فرد به سرطان پروستات را کاهش می دهند.
  • · چاقی. مطالعات نشان می دهد که چاقی ریسک ابتلا به سرطان پروستات را افزایش می دهد. همچنین در میان افراد مبتلا به سرطان، افراد چاق بیش از سایرین در معرض متاستاز و مرگ قرار دارند.
  • · بیماری های مقاربتی. مردانی که در طول زندگی خود به سوزاک مبتلا شده اند بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات هستند.
  • · وازکتومی. مطالعات اخیر مؤید آن است که انجام عمل وازکتومی می تواند اندکی شانس ابتلا به سرطان پروستات را در مردان افزایش دهد.
  • · ورم مزمن پروستات. مردانی که به ورم مزمن پروستات دچار بوده اند، در مقایسه با سایر مردان، تقریباً دو برابر بیشتر در معرض خطر ابتلا به این سرطان هستند.
/ 3 نظر / 12 بازدید
hadsi

سلام. وبلاگ زيبايي داري. خوشحال ميشم به منم سر بزني!

مشاوره ازدواج

باسلام و احترام همانطور که مستحضر هستيد در جامعه کنوني به دليل عدم آشنايي کامل خانواده ها، نسبت به امر مهم ازدواج، متاسفانه آمار اختلاف خانوادگي و طلاق بطور چشمگيري افزايش يافته. دکتر کيهان نيا با سابقه بيشتر از 30 سال در زمينه مشاوره خانواده و ازدواج ، نويسنده 17 عنوان کتاب و همچنين کارشناس رسمي صدا و سيما با توجه به نياز جامعه برآن شده است تا کليه تجارب خود را از طريق دنياي آنلاين در اختيار خانواده ها قرار دهد تا در حد وظيفه اجتماعي و توانايي خود قدمي در جهت تعديل مشکلات خانوادگي بردارد. لذا از شما دوست گرامي خواهشمنديم با معرفي سايت دکتر کيهان نيا در وبلاگ پربازديد خود، ما را در انجام اين وظيفه اجتماعي همراهي نماييد آدرس سايت مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده www.besooiekamal.com چنانچه برايتان مقدور هست سايت دکتر کيهان نيا را به لينک دوستان خود اضافه کنيد دستتان را به گرمي ميفشاريم. در صورتي که ما را لينک کرديد لطفا به ما اطلاع دهيد تا خدمات ويژه اي که براي شما در نظر گرفته ايم را تقديم کنيم. متشکر